22.02.2017 20:00

Baf a Haf s pejsky bez obav- projekt spolku SmilingDog z.s. odstartoval ve středu 22.2.2017!

Po loňských úspěšných návštěvách dětí v mateřských školách vznikl projekt Baf a Haf, s pejsky bez obav. Tento projekt je zacílen na děti z mateřských školek. Cílem projektu je přiblížit dětem co vše lze pejsky naučit, jak se o pejsky pečuje a v neposlední řadě seznamujeme děti s pravidly bezpečného kontaktu se psy a to jak s rodinnými, tak především s těmi které neznají. Vše probíhá formou her, do kterých se děti aktivně zapojují.

Za zrodem projektu stojí naše členky Kamila Raiskubová (jednatelka) a Kateřina Kotoučková (koordinátorka veřejných vystoupení).

Baf a Haf s pejsky bez obav podpořilo Zdravé město Kopřivnice.

Konec projektu předpokládáme v červnu 2017, poté po dohodě s městem Kopřivnice nainstalujeme ve vestibulu Radnice města Kopřivnice fotodokumentaci s cílem přiblížit široké veřejnosti atmosféru našich návštěv u dětí.

První mateřskou školu jsme navštívili ve středu 22.2.2017 v Mniší, kde na nás čekalo 27 dětí. Tyto jsme rozdělili do dvou skupinek (mladší a starší děti) a pro každou skupinku mírně poupravili program tak, aby byl srozumitelný i pro mladší děti. Za dětmi vyrazily dva týmy: Kamila Raiskubová se svým retrívrem Annií a čivavou Kevinem a Kateřina Kotoučková se svým retrívrem Ronem. Užili jsme si  báječné dopoledne, děti s námi krásně po celou dobu spolupracovaly a snažily se dozvědět o pejscích a kontaktu s nimi co nejvíc informací. Velice děkujeme zaměstnancům školky Mniší za skvělé zázemí, které pro naše týmy a náš projekt vytvořili. Podle slov paní vedoucí učitelky se program moc líbil, naši pejsci všechny zaujali a společně jsme se dohodli, že v budoucnu návštěvu dětí ve školce zopakujeme.

Článek a fotodokumentace ze stránek školky Mniší ZDE


—————

Zpět


Kontakt

SmilingDog z.s.

+420 607119914