28.06.2015 20:00

II. Setkání členů a příznivců spolku SmilingDog

V neděli 28.6. 2015 proběhlo II. Setkání členů a příznivců spolku SmilingDog z.s. I přesto, že už začala doba dovolených, sešlo se nás nakonec 18. Moc nás těší takový zájem a přízeň.

Program byl docela nabitý a během celého dne bylo dostatek prostoru pro dotazy a předávání zkušeností formou diskuze.

Nejprve měla úvodní slovo předsedkyně spolku SmilingDog. Po uvítání a organizačních věcech prezentovala Kamila Raiskubová činnost spolku za období od vzniku spolku do konce června 2015. Bylo krásné slyšet, že od září 2014 do prosince 2014 odpracovaly týmy v rámci canisterapie 184hodin, od počátku roku 2015 do konce června 2015 poskytly naše týmy již 193 hodin canisterapie. V současné době máme 13 členů a poskytujeme pravidelné cansiterapie v zařízeních: Hospic sv. Lukáše, Domov Příbor, LDN Kopřivnice, Motýlek Kopřivnice, Charitní dům Opava, Sanatoria Klimkovice a privátní canisterapie v Opavě a v Příboře. Těší nás, že je velký zájem i o výchovné programy pro děti základních a mateřských škol. Veronika Švidrnochová, která je koordinátorkou veřejných akcí nás informovala o tom, že každý měsíc navštíví naše týmy minimálně jedno zařízení s výchovným programem a přiblížila nám obsah programu pro děti a mládež. Náš spolek pořádal v letošním roce ve spolupráci se Psí školou KOIRA canisterapeutické zkoušky v Olomouci a v Ostravě. Jeden z našich týmů byl pozván a Dětskou tiskovou konferenci, kde čelil ,,palbě" zvídavých otázek dětských reportétů.

Po krátké pauze jsme se věnovali otázce krmení psů Barfem. Prezentaci připravila a přednášela Kamila Lukešová. Prezentace rozpoutala velkou debatu okolo krmení psů a mnoho znás přiměla k zamyšlení, zda skutečně dáváme našim psům to nejlepší.Prezentace byla velmi podnětná a hlavně - hlavně zaměřená na praktické věci okolo barfování. No a ukázky psího jídelníčku nás opravdu nadchly :)

Po skvělém obědě byl prostor na ukázky naší práce formou videí ze Sanatoria Klimkovice, které měly sloužit především jako inspirace pro méně zkušené týmy. Pak nám Lenka Chalupová se svou fenkou předvedly prvky asistenční práce a zbyl prostor i pro zábavné psí triky, které předvedla Kamila Lukešová se svou border kolií.

Den se velmi vydařil. děkujeme všem účastníkům našeho setkání za skvělou a pohodovou atmosféru.

Fotky: https://smilingdog.rajce.idnes.cz/II._setkani_clenu_a_priznivcu_SmilingDog

 

—————

Zpět


Kontakt

SmilingDog z.s.

+420 607119914