05.10.2014 19:37

Octobre Rose

Dnes jsem se zúčastnila ve Francii pochodu žen proti rakovině prsu nazývaném Octobre Rose, v překladu Růžový říjen. Jednalo se o téměř stejnou akci jako AVON pochod, která probíhá u nás. Akorát jsme si mohly vybrat, jestli budeme běžet nebo půjdeme s davem. Sešlo se nás úctyhodných 5524 žen, což je oproti minulému roku asi o 2000 více, takže už jen tímhle jsme trhly rekord. 

A poctivě jsme vyrazily do boje! Šly jsme po městě a obrovským parkem, bylo to doopravdy krásné. Všude kolem nás byla růžová trička, všichni šli nebo běželi s radostí, s entusiasmem a hlavně, pro dobrou věc. Byla tam i jedna skupina asi 15 žen, která měla zezadu na tričku velkým napsáno: "Myslíme na tebe, Marie..." Ovšem nejkrásnější bylo, když manželé zúčastněných žen nebo děti s tatínkama fandili svým manželkám/maminkám. Někteří měli dokonce i transparenty s nápisy: "Holky, do toho" či "Maminko, do toho". Neuvěřitelné a hlavně, nečekala jsem, že se sejde tolik žen, jelikož město, ve kterém žiju, není až tak velké. 

Ovšem co mě opravdu překvapilo, bylo to, že se tohoto pochodu zúčastnili i pejsci, což bylo nádherné! Pochodovali nebo běhali s paničkama a byli naprosto spokojení. Dokonce tam byl i jeden labrador, kterému pořídili tričko. Tak mě napadlo, že ve skutečnosti se dobrovolnictví meze nekladou a i takhle lze s pejsky pomáhat. 

Bylo to velice dojemné, místy jsem vskutku neměla slov. Jsem pro to, aby podobné akce byly mnohem častěji, protože v takovýchto chvílích si člověk uvědomí, že zdraví je opravdu předpokladem všeho. Čili příští rok vyrážíme s Terry a Bonnie na AVON pochod. 

Veronika

 

—————

Zpět


Kontakt

SmilingDog z.s.

+420 607119914