25.08.2017 11:13

Rozzářené oči, borůvkové buchty a psí úsměvy

V minulém týdnu jsme dostali pozvání od našich milých kolegů ze spolku – týmu Alice a Dara – abychom s nimi vyrazili na jejich pravidelné působiště. Konkrétně tedy do Domova Březiny v Petřvaldu u Karviné, který je mimo jiné také domovem pro seniory.

S radostí jsme nabídku přijali a vyrazili tak ve složení Bohdanka a Matylda, Katka a Ron a samozřejmě Alice a Dar.

Už při parkování nás z krásného venkovního areálu, který připomíná zámecký park, se zájmem pozorovalo několik párů natěšených očí. S programem jsme nemuseli dlouho otálet, jelikož klienti domova se na naše psy vyloženě nedočkavě těšili a na dlouhé představování nebyl téměř čas. Okamžitě začalo hlazení nebo pusinkování pejsků, štěkání na pozdrav nebo podávání tlapek. Ano, všechno tohle si účastníci poručili na začátek J Bylo vidět, že jsou zdejší na přítomnost Dara a Alice opravdu zvyklí. A ty jejich oči plné radosti! Naši čtyřnozí přátelé také nešetřili svými úsměvy a vrtícími se ocásky!

Pro seniory jsme si připravili program individuální, ale také skupinový. Našim pejskům dávali povely, mohli se s nimi pomazlit a zahráli jsme si i další společné hry.

Alice měla pro všechny nachystáno jedno velké překvapení v podobě čerstvě upečené voňavé borůvkové buchty. Nutno dodat, že se po ní, jak se říká, rychle zaprášilo. Klienti byli z programu nadšení. Potěšili jsme tak necelé dvě desítky seniorů, kteří nás a naše parťáky odměnili potleskem. Všichni jsme  si odpoledne bezvadně užili a rozhodně jsme tam nebyli naposledy!

za účastníky nadiktoval pes canisterapeut Ron a sepsala Katka


—————

Zpět


Kontakt

SmilingDog z.s.

+420 607119914