26.10.2014 17:35

Setkání členů a příznivců SmilingDog

Poslední říjnovou neděli se konalo setkání členů a příznivců spolku SmilingDog. Sešli jsme se ve Psí škole Koira v Koblově, kde jsme strávili moc příjemný den plný přátelství, pohody a canisterapie. Program i stůl s občerstvením byl opravdu bohatý :) .

Společný čas jsme chtěli vyplnit smysluplně, proto byly dopolední hodiny vyplněny prezentacemi. Po úvodním slovu nás Kamila seznámila s historií a smyslem spolku SmilingDog, v prezentaci zmínila i směr a záměr kterým dál SmilingDog půjde. Pak následovalo představení všech přítomných - kratší i delší povídání o jednotlivých týmech, které se točilo převážně kolem psů :). Všechny nás velice zaujala diplomová práce o asistenčních psech, kterou zpracovala a prezentovala Lenka. Lenka pracuje samostatně, není členkou našeho spolku, nicméně myslím že spolupráce s ní je pro náš spolek velice přínosná a z její prezentace jsme se dozvěděli mnoho důležitého a mnoho námětů pro naši další práci. Veronika nám přednesla prezentaci o Francii, ve které monentálně žije a studuje. V prezentaci se zmínila i o psech a psích terapeutech ve Francii . Hodně zajímavé bylo zjištění jak ke canisterapii přistupují v jiné zemi a za jakých podmínek lze canisterapii ve Francii dělat. Veronika určitě na toto téma napíše podrobnější článeček na náš blog - věřte že se máte na co těšit.

Odpolední program už byl trošku volnější, po vyvenčení pejsků, odpočinku a debatě nad rozličnými tématy pro nás měla Lenka připravenu ukázku toho, jak lze zabavit psa v domácnosti, kde převládaly dovednosti a prvky asistenčního psa. Pes je neocenitelným pomocníkem i v takových oblastech jako je věšení vypraného prádla a nebo vaření, kde dokáže být velice šikovným pomocníkem :).

Došlo i na dětského figuranta - odpoledne za námi přišli manželé Valchařovi s dcerou, z komunity Rodina jako firma.

Nakonec na nás čekala tombola, kterou připravila a moderovala Hanka a opravdu jsme se skvěle u tomboly pobavili.

Setkání se velice vydařilo. Moc děkujeme všem účastníkům za příjemnou atmosféru a podařený den. Taky děkujeme za podporu sponzorům naší akce: společnosti Wustenrot a.s pobočka Opava a firmě Nikol nápoje.

—————

Zpět


Kontakt

SmilingDog z.s.

+420 607119914