06.10.2014 13:57

Setkání zooterapeutů v Sobotíně

Ve dnech 3.10. - 5.10.2014 proběhlo setkání zooterapeutů v Hotelu Dolte v Sobotíně. Byl to již VI. ročník setkání, které pravidelně na podzim organizuje paní Hana Mosnerová  - Bobinka  - z organizace Kamarádi otevřenýc srdcí, se kterou SmilingDog úzce spolupracuje.

Již v pátek se dostavila do Sobotína většina týmů, k nimž se v sobotu z rána přidali ostatní. Celkově nás bylo kolem 20 týmů s rodinnými příslušníky. Dorazili jsme z různých koutů české republiky, dorazily i týmy ze Slovenska.

Setkání se neslo po celou dobu ve velmi přátelském duchu, atmosféra byla příjemná a nezapomenutelná. Cílem setkání byla především výměna zkušeností pracujících týmů, pomoc týmům začínajícím a předání námětů, nápadů a tipů na to, jak být v poskytování zooterapie ještě lepší a úspěšnější než doposud.

Týmy SmilingDog které byly na setkání zastoupeny Kamilou a Annií, Hankou a Sindy, Ivou s čivavkami a Lenkou, využily toto setkání k tomu, aby představily náš nově vzniklý spolek, naše cíle a záměry. Troufám si napsat, že se jim to povedlo na výbornou.

Mimo psy jsme se na setkání zooterapeutů potkaly i s kočkou, fretkou a papoušky - zvířátky které jsou rovněž aktivně využívány k terapiím. Slyšely jsme mnoho zajímavých a poutavých prezentací a příběhů.

Během sobotního odpoledne a nedělního dopoledne proběhly i certifikační a recertifikační testy povahy 11 pejsků. Před zahájením zkoušek byla naše předsedkyně, Kamila Raiskubová jmenovaná zkušebním kosařem CT organizace Kamarádi otevřených srdcí. Společně s Lenkou Parůžkovou (rovněž naše členka) pak za supervize Hany Mosnerové testovaly 11 týmů. Většina týmů co nastoupila k testům již skládala recertifikaci, povětšinou šlo o skutečně velmi aktivně procující týmy a výkony které jsme mohli vidět byly opravdu profesionální. I tak je zkušební komisařky prověřily důkladně a odpovědně v celém rozsahu zkušebního řádu. Při konečném vyhodnocení bylo konstatováno že zkoušky splnilo všech 11 týmů a s každým týmem komisařky prošly jejich výsledky a poznatky. V jednom případě byl certifikát komisařkami udělen jen na jeden rok.

V Sobotíně byl i doprovodný program k setkání zooterapeutů - v Hotelu Dolte bylo právě vinobraní, tvarůžkové hody a cimbálovka. Mimoto Bobinka hrála v sobotu večer v kostele a pro Ty co si zašli koncert poslechnout to byl ohromně emoční zážitek.

Víkend utekl hrozně rychle, nikomu se nechtělo domů..... Navázali jsme nová přátelství, dozvěděli se spostu nových informací a zjistili, že ,,práce" co děláme má velký smysl. Všichni se těšíme na další ročník.

Odkaz na fotky: https://smilingdog.rajce.idnes.cz/Workshop_Sobotin_-_Setkani_zooterapeutu

Odkaz na fotky: https://smilingdog.rajce.idnes.cz/Setkani_zooterapeutu_Sobotin%2C_fotky_1/

 

—————

Zpět


Kontakt

SmilingDog z.s.

+420 607119914