31.08.2014 21:09

Sport Fun Fest Hlučín

 

Poslední prázdninový den strávily naše týmy v Hlučíně na štěrkovně na akci zvané SportFunFest https://www.sport-fun-fest.cz/news/10/49/Ostravaci-chteji-sportovat/ Mimo jiných sportovních a relaxačních aktivit se na této akci objevil i kynologický stánek a exhibiční program Psí školy KOIRA. Program byl bohatý a odpoledne bylo věnováno canisterapii a loveckému výcviku.

Na exhibici spolku SmilingDog dorazilo 6 canisterapeutických týmů. Rasy pejsků byly různorodé- bígl, čivava, border kolie, flat coated retiever, labradorský retrívr a zlatý retrívr.

Předvedly jsme, co takový pes canisterapeut musí umět- chůzi u nohy na vodítku, sedni, lehni, přivolání, dlouhodobé odložení, odolání jídlu, chůzi u vozíčku a vedle berlí aj. A nakonec tzv. polohování. Jedná se o polohování těla či jeho části za účelem uvolnění i procvičení svalů, zabránění proleženin, uvolnění blokace a také lze docílit rozvoje pohybu. A tohle všechno naši pejsci zvládli bravurně.

Při exhibici canisterapie psi pracovali společně ve skupince. Čili leželi nebo seděli poslušně v řadě vedle sebe při odložení nebo chodili v řadě za sebou u nohy, což bylo napohled krásné, ale pro nás také potěšující, že to s přehledem zvládli, jelikož okolní psi měli určitě patrný vliv na jejich koncentraci. Ale všichni do jednoho zachovali klidnou hlavu a poslušně koukali na paničky.

Děti měly celé odpoledne možnost si s pejsky kdykoliv pohrát, prokrmit je pamlsky, házet jim hračky nebo si je pouze pohladit a pomazlit se s nimi na dece.

A nakonec, co je nutno zmínit. Mnoho lidí se nás ptalo, jak se takový pes cvičí a co musí umět a splňovat. Tady, pár rad, co je potřeba, aby se mohl pejsek stát canisterapeutem: musí být vyrovnaný, poslušný, kontaktní k lidem a ovladatelný. Nesmí být agresivní, ale ani bázlivý. Pejsek se musí umět ovládat před jídlem. Měl by chodit poslušně u nohy, u vozíku, případně vedle berlí. Všechny tyhle dovednosti se musí pejsek naučit.

Toto odpoledne pro nás bylo velice přínosné a jak my, tak pejsci jsme si to vše náramně užili a měli jsme možnost ukázat, jak lze snadno a jednoduše pomáhat lidem a hlavně těm, kteří to potřebují. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další akci.


Tým SmilingDog


 

—————

Zpět


Kontakt

SmilingDog z.s.

+420 607119914